Wefood Organik Glütensiz Kırmızı Acı Biber Tozu 65 gr
Wefood Organik Glütensiz Kırmızı Acı Biber Tozu 65 gr

Wefood Organik Glütensiz Kırmızı Acı Biber Tozu 65 gr

Marka : Wefood
Fiyat : ₺113,00(KDV Dahil)

Organik kırmızı acı toz biber, tamamen doğal koşullarda yetiştirilmiş kırmızı biberlerden üretilen bir baharat çeşidini oluşturuyor. Acı kırmızı biberlerin üretiminde, GDO’lu tohum ve zirai ilaç benzeri hiçbir suni müdahale yapılmıyor. Organik tarım sertifikalı biberler toplandıktan sonra kurutma ve öğütme aşamalarından geçiriliyor. Böylece ortaya kuru fakat dokunulduğunda hafif nemli bir his veren, doğal renkli bir baharat çıkıyor.

 

Menşei: Türkiye

Dokunduğu yemeklerin lezzet katsayısını artıran baharatlar, doğudan batıya neredeyse tüm dünya mutfaklarında hayli önemli bir yer tutuyor. Hindistan’dan Meksika mutfağına kadar geniş bir hakimiyet alanı olan kırmızı biber ise şüphesiz, baharat ailesinin en gözde üyelerinden biri. Üstüne üstlük toz formundaysa, ister ana yemeklerde olsun isterse de atıştırmalıklarda, onun üstüne yok denebilir! Yapısı ve tadı gereği acı kırmızı toz biber, üretim esnasında renklendirici veya aroma verici gibi maddelerin kullanımına oldukça müsait bir baharat. Peki ya kullandığınız acı toz biberin doğal içerikli ve tamamen katkısız olduğunu bilmenize imkan var mı? Baharat tercihiniz Wefood’dan yana ise elbette! Organik tarımla üretilmiş kırmızı biberlerden elde edilen Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu, doğal içeriği ile acı kırmızı biberin gerçek lezzetini ve Özelliklerinı keşfetmeniz için denenmeyi bekliyor!

  • Organik kırmızı acı toz biber, tamamen doğal koşullarda yetiştirilmiş kırmızı biberlerden üretilen bir baharat çeşidini oluşturuyor. Acı kırmızı biberlerin üretiminde, GDO’lu tohum ve zirai ilaç benzeri hiçbir suni müdahale yapılmıyor. Organik tarım sertifikalı biberler toplandıktan sonra kurutma ve öğütme aşamalarından geçiriliyor. Böylece ortaya kuru fakat dokunulduğunda hafif nemli bir his veren, doğal renkli bir baharat çıkıyor.
  • Kırmızı toz biberin Özellikleri üretim, kurutma ve ambalajlama koşullarına göre büyük farklılıklar arz edebiliyor. Bunun için ürünün doğal olması, katkı içermemesi ve güvenilir koruma sağlayan ambalajlarda bulunması büyük önem taşıyor. Bu anlamda Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu, hassas üretim süreci ve dayanıklı cam ambalajı sayesinde hem lezzet hem de besin değeri bakımından üstün bir tüketim sağlıyor. Kırmızı toz biber, yüksek fenolik madde ve flavonoid içeriği sayesinde güçlü bir antioksidan olma özelliği taşıyor. Ayrıca ürünün içeriğinde C vitamini başta olmak üzere A, E, K ve B6 vitaminleri yer alıyor. Potasyum ve manganez mineralleri ile oleik asit gibi yağlar ise ürünün diğer etkili içeriklerini oluşturuyor. Organik kırmızı acı biber tozu, tüm bu zengin bileşenleri ve doğal acı tadıyla vücuda çok yönlü bir destek sunuyor.
  • Toz formu ile yemeklere homojen ve sıcak bir renk vererek görsel zenginlik katıyor. Yiyeceklerin daha yoğun lezzetli ve damakta kalıcı olmasını sağlıyor. Acı tadı sayesinde hedefe yönelik beslenme programlarında yardımcı besin olarak tüketilebiliyor. Bitkisel ve glutensiz içeriğiyle veganlar ve çölyak hastaları için uygun bir tüketim sağlıyor.
  • Yemeklerinize ilave ederek iştah açıcı ve lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz. Ev yapımı cipsler için tuz ve yeşil baharatlarla karıştırarak sos yapabilirsiniz. Soslara ilave ederek gurme lezzetler elde edebilirsiniz. Tereyağı veya bitkisel yağlarla hafifçe kavurarak doğrudan sos yapımında kullanabilirsiniz. Yoğurda ekleyerek ara öğün olarak tüketebilirsiniz.
  • Dengeli bir tat elde etmek ve acı bileşenlerin olumsuz etkilerinden kaçınmak adına, kırmızı acı biber tozunu aşırıya kaçmayacak ölçüde dilediğiniz oranda kullanabilirsiniz. Orta acılık seviyesine sahip olan Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu’nun zengin tadı sayesinde, ürünü az miktarda kullandığınızda dahi lezzet farkını duyumsayabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR