Güzel Bahar Organik Tane Beyaz Biber 60 Gr.
Güzel Bahar Organik Tane Beyaz Biber 60 Gr.

Güzel Bahar Organik Tane Beyaz Biber 60 Gr.

Fiyat : ₺210,00(KDV Dahil)

 

Organik Tane Beyaz biber 60 Gr ürünümüzün saf baharat olmasından yemeklere kattığı iştah açıcı kokusuna doyamayacak ve lezzetine inanamayacaksınız. 12 ay boyunca kontrollü ve kapalı alanlarda yerli üretimi yapılan kalite standartlarının üstünde, özel bir üründür. Orijinal ismi “Organic White Peppercorns” olarak geçen ürünümüze bayılacaksınız.

Menşei: Sri Lanka

 

Organik Tane Beyaz Biber Nedir

Baharatların her biri insan sağlığı için çok yararlı olduğundan, doğal şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Karabiber ise özellikle Çin ve Fransız mutfağında kullanılan ve sofralarının vazgeçilmezi olan bir baharattır. Besin değerleri ve mineralleri bakımından son derece zengindir. Karabiber ve beyaz biber aynı ağaçtan elde edilmektedir. Aralarındaki renk ve aroma farkı, tohumların işlenmesi sonucunda ortaya çıkar. Karabiber gibi kokmasına rağmen beyaz biber, karabiber kadar aromatik ve keskin değildir. Daha sıcak ve kremsi bir tada sahiptir.

 

 

Organik Tane Beyaz Biber 60 Gr Nasıl Üretilir

 

Siyah karabiber olgunlaştığında hatta neredeyse güneşte kuruduğunda toplanır. Dış tabaka çıkartılıp iç tohumdan beyaz biber üretilir; bunun için karabiberin dış kabuğu birkaç gün su içinde bekletilir, etli kısmı tohumdan ayrılır ve güneşte kurutulur.

 

Organik Tane Beyaz Biber ile Neler Yapılabilir

Beyaz biberi beyaz veya açık renkli tabaklarda, Beşamel gibi beyaz soslarda kullanırlar, böylece siyah lekeler olmadığından sunumunuz da estetik durur. Beyaz biberin gözle görülür bir şekilde göze çarptığı salata, açık renkli soslar veya patates püresi gibi yemeklerde kullanımı tavsiye edilir. Renginin yanı sıra aromasının daha hafif olması nedeniyle, çok baharatlı yemeklerde ya da hafif karabiber tadının arzu edildiği tariflerde beyaz biber tercih edilebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR