Güzel Ada Gıda Organik Hindistancevizi Yağı 300 ml.
Güzel Ada Gıda Organik Hindistancevizi Yağı 300 ml.

Güzel Ada Gıda Organik Hindistancevizi Yağı 300 ml.

Fiyat : ₺345,00(KDV Dahil)

Organik Hindistan Cevizi Yağı 300 ml, ürünümüzün esanssız olup Hindistan cevizinin karakteristik hoş kokusuna, pasta ve tatlılarınıza kattığı lezzete inanamayacaksınız. Halihazırda alışık olduğumuz ve yaygın olarak görülen koruyucu ve katkı maddesi içeriğiyle ucuza satılan ürünlerden farkı saf ve katkısız olmasıyla beraber organik tarım sertifikalıdır. Orijinal ismi “Organic Virgin Coconut Oil” olarak geçen ürünümüze bayılacaksınız.

Menşei: Filipinler

Hindistan Cevizi Yağı Nedir

 

Hindistan cevizi yağı tarihteki en eski bitkisel yağlardan biridir. Yemeklerden cilt bakımına kadar birçok alanda kullanılan besleyici bir yağ türüdür. Günümüz de trend haline gelmiş ve popülaritesi her geçen gün artmaktadır.

 

 

Organik Hindistan Cevizi Yağı 300 ml Nasıl Üretilir

Hindistan cevizi yağı; taze Hindistan cevizi meyvesinin iç kısmında bulunan beyaz renkteki etli dokunun sıkılması sonucu elde edilmektedir. Hindistan cevizi meyvesi ilk olarak yıkama ünitelerine alınır. İki farklı yıkama ünitesinden geçirilen Hindistan cevizi meyvesi, kurutma ünitesinden geçirilerek kırma işleminin yapılması için kırıcı ünitesine gönderilir. Kırıcı ünitesi ile küçük parçalara ayrılan Hindistan cevizi meyvesi sonrasında pres ünitesine gönderilir. Pres ünitesinden çıkan Hindistan cevizi yağı vibrasyon eleklerden geçirilerek tortusundan ayrılır. Tüm proses boyunca hiçbir kimyasal madde eklenmeden mekanik ayrım yapıldığı için oldukça değerli ve sağlıklı bir yağdır.

Organik Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

 

Ağız çalkalamaktan, saçlara güneş ve deniz sonrası uygulamaya, tırnaklara ve çatlaklara uygulamaya ve en ama en güzeli yemeklerimizde kullanmaya kadar farklı alanları vardır. Çok yüksek derecelere kadar yanmadan ulaşan Organik Hindistan Cevizi Yağı çok ama çok güzel bir kızartma yağıdır. Tekrar tekrar kullanılabilen bir yağdır. Kahvaltılarınızda veya yumurta tüketiyorsanız omletlerinizde kullanabilir, pankeklerinize çok ama çok güzel tat ve koku verebilirsiniz.

Kullanımı ise çok basit;

• Saç bakımı için maske yapımında

• Tırnaklara masaj yapımında

• Oilpulling yani ağzınızı yağ ile çalkalamak

• Makyaj çıkarmak için

• Kahve ve smoothie yapımında

 

 

Organik Hindistan Cevizi Yağı 300 ml Kimler Kullanabilir

• Ketojenik diyet yapanlar

• Paleo diyet yapanlar

• Veganlar

• Vejeteryanlar

• Helal gıda tüketicileri

• Kosher gıda tüketicileri

Organik Hindistan Cevizi Yağı ile Neler Yapılabilir

Sağlıklı beslenme ve yaşam günümüzde önemli bir yer almaktadır. İnsanlar yediklerinin sağlıklı ve doğal olmasına dikkat etmektedir. Kimyasal işlemlere maruz kalan saçların parlaklığını artırmak ve zarar görmesini önlemek için saçlarınıza Hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının güçlü antibakteriyel özelliği olmasından dolayı kimyasal içermeyen doğal bir deodorant görevi de görür. Türk kahvesinin içerisine şeker yerine Hindistan cevizi yağı koymanız hem enerji verecek hem de yağ yakmaya yardımcı

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR