Güzel Ada Gıda Glütensiz Çiğ Karabuğday Unu 350 Gr.
Güzel Ada Gıda Glütensiz Çiğ Karabuğday Unu 350 Gr.

Güzel Ada Gıda Glütensiz Çiğ Karabuğday Unu 350 Gr.

Fiyat : ₺210,00(KDV Dahil)

 

Çiğ karabuğday Unu 350 g ürünümüzün içeriği sadece çiğ karabuğdaydan oluşması ve glüten içermemesi ile ayrışmaktadır. Halihazırda pek çok tahıl grubundan alışık olduğumuz ve yaygın olarak görülen “Glüten” çoğumuzda, şişkinlik, intolerans veya hastalık sebebi olduğunu biliyoruz. Özellikle çiğ karabuğday dan üretilen ürünümüzün tadı ve yemeklerinizde bırakacağı esansa çok şaşıracak ve kavrulmuş Greçka ile çok farklı olduğunu göreceksiniz. Saf, katkısız ve glutensiz olan ürünümüzün orijinal ismi “Raw Buckwheat Flour” olarak geçmektedir.

Menşei: Türkiye

Çiğ Karabuğday Unu Nedir

 

Çiğ Karabuğday Unu; Meyve tohumu olarak bilinen fakat çimlerde yetişmeyen tohumlar arasında yer alan karabuğdayın, işlenerek kavrulmadan un haline gelmesidir. Karabuğday Unu’nun kavrulmamış olması hamurun mayalanmasını kolaylaştıracaktır. Karabuğday; isminden farklı olarak bir buğday türü değildir. Bundan dolayı glütensizdir. Yüksek lif ve protein değerlerine sahip kuvvetli bir undur.

 

 

Çiğ Karabuğday Unu 350 Gr Nasıl Üretilir

Kullanımı inanılmaz eğlenceli olan Çiğ Karabuğday Unumuz, özenle seçilen ve kavrulmamış karabuğday tanelerinin, önce sorteks makinalarından geçirilerek ayıklanır ve cılız taneler çıkarılır, akabinde soyma ve sterilizasyondan geçirilen ürünlerimiz glütensiz değirmenlerimizde çekilerek sizlere sağlıklı cam ambalajda sofranıza kadar gelir. Ürünlerimizin ambalajını kullandıktan sonra tekrar tekrar kullanabilir veya geri dönüşüme verebilirsiniz.

Çiğ Karabuğday Unu Nasıl Kullanılır

 

Karabuğday kullanım açısından tahıl grubunda gibi yer alır.  Daha yaygın olarak kuzey ülkelerinde ve Sovyetlerde kullanılan bu ürün, doğası gereği glüten içermez. Bizler ise çapraz bulaşmaların önüne geçerek son derece dikkatli bir şekilde kavurmadan ve yerli ürünleri kullanarak size sunuyoruz. İçeriğinde birçok mineral ve besin barındıran bu güzel ürünümüzün kullanımı ise çok basit;

  • Çeşitli ekmek yapımında
  • Glutensiz kek ve Pasta yapımında
  • Hamur işlerinde
  • Bisküvi ve kurabiye yaparak
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR